piątek, 6 października 2017

Greenway zwiększa planowaną sieć stacji ładowania w Polsce i zapowiada wprowadzenie opłat.

Największy operator sieci ładowarek w Polsce zapowiada: do końca miesiąca roku w Polsce będzie 20  ładowarek Greenway, do końca roku - 40. I na pewno do 31. Grudnia będą bezpłatne.


Greenway intensywnie rozwija sieć w Polsce. Podczas konferencji E-mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport, towarzyszącej targom Ekoflota 2017, prezes Rafał Czyżewski przedstawił plan rozwoju sieci stacji ładowarek samochodów elektrycznych w Polsce.

Rafał Czyzewski, prezes Greenway Infrastructure Poland podczas konferencji E-mobility.
fot. red. Ekomobilność
Z poziomu 5 stacji, ma w ciągu kwartału osiągnąć 40. Do 2020 roku, ma być ich w Polsce 240 (a nie 200 jak zapowiadano do tej pory). To szybkie tempo, ale firma intensywnie rozwija się w całej Europie Środkowej. Jest to możliwe, dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej; w ramach instrumentu „Łącząc Europę” projekt rozwoju sieci ładowarek w regionie otrzymał blisko 3 miliony euro wsparcia.

Greenway koncentruje się na tzw. szybkich ładowarkach – mają one umożliwić komfort właścicielom samochodów elektrycznych poruszających się na długich dystansach. Ładowarki są lokowane przy dużych centrach handlowych oraz wzdłuż głównych dróg i autostrad. 

Prezes Greenway Infrastructure Poland zapowiedział również, że spółka planuje od przyszłego roku wprowadzenie opłat za swoje usługi. Ostateczny model finansowy nie jest jeszcze znany, ale możliwe, że w Polsce zostanie wprowadzone rozwiązanie działające na rynku słowackim – zakładający opłatę inicjującą połączoną z systemem opłat za minutę ładowania. Według analiz firmy, to rozwiązanie najlepiej się sprawdza, ponieważ motywuje użytkowników do efektywnego korzystania ze stacji ładowania. 

Wciąż za darmo w stacjach Greenway będą mogli ładować samochody właściciele Elektrycznych Nissanów. Zgodnie z porozumieniem form o współpracy, każdy kto kupi nowego, elektrycznego nissana dostanie kartę uprawniającą go do bezpłatnego ładowania samochodu w sieci Greenway przez określony czas, do sieci zostaną też włączone punkty ładowania przy salonach dealerskich Nissana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz